Intervencije v 2017

Travniški požar -  ŠOMAT 16 - 13.3.2017

Aktivirana so bila društva :

• Paloma - Sladki Vrh
  • Šentilj
  • Velka

Zgorelo je cca 300 m2 suhe trave. Prostovoljni gasilci so preprečili nadaljno širjenje ognja.

Vodje intervencije : Pohorec Branko (Pgd Paloma), Marko Šerbinek (Pgd  Šentilj), Vajhandl Damjan ( Pgd Velka)

Trčenje potniškega vlaka in tovornega vozila na železniško-cestnem prehodu v ŠTRIHOVCU - 9.3.2017

V Štrihovcu sta trčila potniški vlak in tovorno vozilo. Gasilci PGD Šentilj smo bili aktivirani ob

10:41. Poklicni gasilci so zavarovali kraj nesreče in odklopili akumulator na tovornem vozilu, izteklo hidravlično olje iz lokomotive in hladilno tekočino iz tovornega vozila pa so posipali z absorbentom.

PGD Šentilj je na kraj prispel s šestimi gasilci, vendar poklicni gasilci pomoči niso potrebovali.

Na vlaku je bilo 14 potnikov,dva sprevodnika in strojevodja, ki na srečo niso utrpeli nobenih poškodb. Brez poškodb jo je odnesel tudi voznik tovornega vozila.

Požar hiše- SLADKI VRH 44 - 24.2.2017

Ob 19:29 je prišlo do požara ostrešja. Aktivirana so bila vsa štiri društva iz občine Šentilj(PGD Šentilj, Ceršak, Sladki Vrh , Velka).

Skupno 62 gasilcev iz vseh štirih društev je požar pogasilo, napadalne skupine pa so prostore pregledale ter varno odstranile plinsko bombo, ki je bila v hiši.

Vodja intervencije : Andrej Kmetič (PGD Šentilj)

Foto: Marjan Šmigoc

Požar stanovanjske stavbe, PLODRŠNICA - 23.2.2017

Sirena za PGD Šentilj se je oglasila ob 14:59. Za gasilci iz Šentilja so bili aktivirani tudi gasilci Paloma, Velka, Ceršak in Sveti Jurij.

Občan je kuril smeti, nato je ogenj zaradi neprevidnosti zajel suho travo in se razširil na stanovanjski objekt, na katerem je zgorelo celotno ostrešje.

Skupaj 55 gasilcev je ostrešje hiše in okolico pogasilo, ter očistilo preostal les iz ostrešja.

Vodji intervencije : Marko Šerbinek (PGD Šentilj), Valentina Ošlovnik ( PGD Paloma)

Foto: Marjan Šmigoc

Požar ZA LEKARNO 16, ŠENTILJ - 12.1.2017

Gasilsko društvo Šentilj je bilo aktivirano ob 5:45. Izvozili so z devetimi gasilci in tremi vozili.

Zagoreli so vrtni odpadki. Požar so pogasili ter zavarovali kraj požarišča.  Gmotne škode ni bilo. Intervencija se je zaključila ob 7:00.

Vodja intervencije : Andrej Kmetič

Požar SELNICA OB MURI 75A - 8.1.2017

Zagorelo je okoli 21:30 v objektu zraven stanovanjske hiše. Vzrok požara je bila manjša peč na drva. V prostoru se je nahajala tudi manjša količina olja. Ogenj je prostor popolnoma uničil.

Aktivirani sta bili dve društvi (PGD Šentilj in PGD Ceršak) , ki sta požar s skupno 29 gasilci pogasili ter nato prostor tudi očistili.

Vodja intervencije: Andrej Kmetič

Amaterski posnetek iz požara

Požar SELNICA OB MURI 184 - 6.1.2017

Zagorelo je okoli 15-te ure pri družini Dokša. Uničenih približno 70 kvadratnih metrov ostrešja s kritino, mansardno stanovanje in kuhinja. Ena oseba lažje poškoovana.

Aktivirana so bila vsa štiri prostovoljna gasilska društva v občini Šentilj (Šentilj, Ceršak , Paloma-Sladki Vrh, Velka)

Vodja intervencije: Andrej Kmetič

Članek o požaru