Sodelovanje

Podpis pogodbe o sodelovanju z gasilskim društvom iz Avstrije

Prostovoljno gasilsko društvo Šentilj in gasilsko društvo iz Avstrije FF SPIELFELD, že vrsto let gojita odlično gasilsko medsebojno čezmejno sodelovanje med republiko Slovenijo in Avstrijo.

Za vso opravljeno povezovalno delo med gasilskima društvoma, gre vsa zahvala Poveljnikoma Andreju Kmetiču in Michaelu HANSCHEG. Društvi sodelujeta na visokem operativnem nivoju.

Da je ta operativna povezanost na tako visokem nivoju, društvi vsako leto v mesecu požarne varnosti izvedeta večjo operativno gasilsko vajo, v kateri homogeno medsebojno odlično sodelujemo. Našo medsebojno povezanost gradimo čez selo leto na izobraževanju, kjer si delimo pridobljene izkušnjeb gasilstva v Avstriji in Slovenije. Seveda ta primerjava s kolegi gasilci iz Avstrije, imajo bistveno urejene pogoje dela, kot je to pri nas v Sloveniji.

V SPODNJI GALERIJI SI LAHKO OGLEDATE NEKAJ SLIK IZ PODPISA POGODBE!